Holandia

Wypoczynek w Holandii

Randstad

Randstad (dosłownie “Edge City”) jest aglomeracją w zachodniej części Holandii. Składa się z czterech największych miastach holenderski (Amsterdam, Rotterdam, Haga i Utrecht), wraz z ich okolicami. Z jego 7,5 mln mieszkańców (prawie połowa ludności Holandii, gdy podłączony do innych aglomeracji miejskich tego obszaru są również brane pod uwagę, że ludność ma nieco ponad 10 mln, prawie dwie trzecie całej ludności holenderski) go jest jedną z największych aglomeracji miejskich w Europie. Nie ma dyskusji, do jakiego stopnia Randstad mogą stanowić jednolity bardziej zintegrowane w metropolii przyszłości. W tym momencie, miejskich struktur między tymi miastami nie są jeszcze rozwinięte do takiego poziomu, Randstad, że mogłyby być uznane za rodzaj rozprowadzane super aglomeracji.

Konurbacji nie jest ograniczony do Randstad sam, chociaż środek ciężkości leży tam. Dość typowo, w Holandii istnieje wiele średnich miast, ale nie naprawdę duże. Jego największym miastem, Amsterdam z ok. 750.000 mieszkańców we własnym gminy, należy do jednej z mniejszych stolic europejskich.

Advertisements

December 15, 2008 - Posted by | Adventure, Culture, History, Holandia, Holiday, Holidays, Hotel, News, Photo, Travel, Wakacje, World

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: